Seko mums:
Jaunumi
Apstiprināts ERC 2022. gada sezonas kalendārs
11.01.2022

LIEPĀJA, LATVIJA
11/01/2022

FIA Pasaules Motoru sporta padome (FIA World Motor Sport Council) apstiprinājusi 2022. gada FIA Eiropas rallija čempionāta (ERC) kalendāru – pirmo, kura sagatavošanu veicis čempionāta jaunais rīkotājs WRC Promoter.

 

Rally Liepāja, ©FIAERC.com

 

2022. gadā paredzēti kopumā astoņi posmi, četriem grunts rallijiem un trim asfalta rallijiem notiekot Portugālē, Spānijā, Polijā, Latvijā, Itālijā un Čehijā, bet par noslēdzošo – astoto posmu, plašāka informācija tiks publiskota atsevišķi.

"Kalendārā iekļauti aizraujoši ralliji, kurus iecienījuši rallija ekipāžas, un kuri kļuvuši par fanu iemīļotām sacensībām," sacīja WRC Promoter rīkotājdirektors Jona Siebel. "Mums būs nepieciešams laiks, lai apsvērtu nākamo gadu kalendāru, taču tas nav noslēpums, ka turpmāk mēs vēlamies izveidot daudzveidīgu kalendāru, kurā jauni ralliji sajauktos ar seniem un iecienītiem posmiem."

WRC Promoter paspārnē nu nonākuši abi nozīmīgākie Eiropā notiekošie rallija čempionātā – FIA pasaules rallija čempionāta (WRC) pārraudzību WRC Promoter uzsāka 2013. gadā, bet FIA Eiropas rallija čempionāta (ERC) pārraudzību uzsāks 2022. gadā. Kā uzsver Jona Siebel, abu čempionātu nonākšana viena rīkotāja rokās nodrošinās iespēju paplašināt šo divu čempionātu mijiedarbību.

“Lai gan ERC, pats par sevi, ir nozīmīgs čempionāts, mēs to uzskatām par čempionātu, kurā atrast nākamos WRC talantus. Mēs vēlamies, lai šie čempionāti saderētu kā roka ar cimdu, kamdēļ mūsu mērķis ir padarīt dalībnieku izaugsmes ceļu un pāreju no viena čempionāta uz otru iespējami vienkāršāku," piebilda Siebel.

 

Ieskats 2022. gada ERC kalendārā

2022. gada sezona sāksies ar diviem grunts rallijiem Portugālē – jaunās sezonas atklāšana marta vidū paredzēta valsts ziemeļos esošajā Fafe reģionā, kam sekos ceļojums uz Atlantijas okeāna apskalotajām Azoru salām.

Tad čempionāts dosies uz vēl vienu salu arhipelāgu, lai maijā vidū dotu startu raupja asfalta seguma rallijam Rally Islas Canarias, bet mēnesi vēlāk čempionāts atgriezīsies uz grunts ceļiem, lai Polijas ziemeļdaļā noslēgtu sezonas pirmo pusi.

Čempionāta otro pusi jūlija sākumā ievadīs rallijs Latvijā, kur no Talsiem līdz Liepājai paredzēts Rally Liepāja, pēc kura sekos divi asfalta seguma ralliji – Itālijā, Romā un Čehijā, Zlinā.

Tikmēr par ERC 2022. gada sezonas noslēdzošo posmu tiks ziņots atsevišķi.

 

 

2022. gada sezonas kalendārs

1.posms: Rally Serras de Fafe e Felgueiras (Portugāle, grunts), 2022. gada 12.-13. marts

2.posms: Azores Rallye (Portugāle, grunts), 2022. gada 26.-27. marts

3.posms: Rally Islas Canarias (Spānija, asfalts), 2022. gada 13.-14. maijs

4.posms: Rally Poland (Polija, grunts), 2022. gada 11.-12. jūnijs

5.posms: Rally Liepāja (Latvija, grunts), 2022. gada 2.-3. jūlijs

6.posms: Rally di Roma Capitale (Itālija, asfalts), 2022. gada 23.-24. jūlijs

7.posms: Barum Czech Rally Zlín (Čehija, asfalts), 2022. gada 27.-28. augusts

8.posms: Tiks precizēts

 

©FIAERC.com

 

RA EVENTS ir noslēdzis 20.07.2021. līgumu Nr. SKV-TL-2021/15 ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru par atbalsta saņemšanu pasākuma “Starptautiskās konkurētspējas veicināšana” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds.