Seko mums:
Jaunumi
Bijušais WRC Hyundai Motorsport pilots Haidens Padons apstiprinājis dalību Rally Liepāja
07.06.2022

LIEPĀJA, LATVIJA
2022. gada 7. jūnijs

Tuvojoties FIA Eiropas rallija čempionāta posmam Rally Liepāja, kas šogad no Talsiem līdz Liepājai, notiks no 1. līdz 3. jūlijam, dalību rallijā pieteicis jaunzēlandietis Haidens Padons, kurš iepriekš startējis arī FIA pasaules rallija čempionāta (WRC) rūpnīcas komandā Hyundai Motorsport. Kurzemes ātrumposmos Padons dosies ar pilnībā jaunu Hyundai i20 N Rally2 automašīnu.

 Hayden Paddon / John Kennard // ©Paddon Rallysport

 

Jaunzēlandietis Haidens Padons savu līdz šim pēdējo sezonu pie WRC auto stūres veica 2018. gadā, togad divkārt finišējot starp trim ātrākajiem, kāpjot arī uz goda pjedestāla. Pēdējo reizi FIA pasaules rallija čempionāta ātrumposmos Padons startēja 2019. gadā, kad ar M-Sport komandas sagatavotu Ford Fiesta R5 automašīnu viņš piedalījās Velsas rallijā, WRC2 ieskaites klasē. Savas karjeras laikā WRC čempionātā Padons ir izcīnījis vienu uzvaru (Argentīna, 2016) un 8 goda pjedestālus, kopumā startējot 81 rallijā.

Šogad Padonam sagatavota pilnībā jauna Hyundai i20 N Rally2 automašīna, ar kuru plānots startēt arī vairākos FIA pasaules rallija čempionāta posmos. Tā kā auto ir pavisam jauns, Rally Liepāja ticis izvēlēts kā lielisks sagatavošanās posms pirms startiem WRC2 klasēpasaules čempionātā.

“Esam ļoti priecīgi uzsākt mūsu Eiropas kampaņu ar startu Liepājas rallijā. Mūsu jauno Hyundai i20 N Rally2 automašīnu saņemsim vien dienu pirms starta, un pirmo reizi pie stūres sēdīšos tikai testa ātrumposmā (shakedown). Tāpēc šo ralliju izmantosim, lai mācītos izprast mašīnu un izmēģināt dažādus regulējumus. Līdz šim nekad neesmu bijis Latvijā, bet esmu dzirdējis daudz labu lietu par Latviju un Jūsu ralliju, tāpēc visa mūsu komanda nevar sagaidīt, kad varēsim doties turp,” stāsta Jaunzēlandes sportists Haidens Padons.

Haidena Padona un stūrmaņa Džona Kenarda pilotētā ekipāža ir pirmā, kas apstiprināta dalībai Rally Liepāja, savukārt dalībnieku pieteikšanās turpināsies vēl līdz 15. jūnijam.

FIA Eiropas rallija čempionāta piektais posms Rally Liepāja šogad notiks 1.-3. jūlijā, un tā ātrumposmi paredzēti kā Talsu, tā arī Dienvidkurzemes novadā.

 

 

FIA Eiropas rallija čempionāta posms Rally Liepāja iespējams pateicoties atbalstam, ko sniedz Latvijas valsts, rallija pilsēta Liepāja, kā arī Talsu novads. Paldies sponsoriem Ramirent un SC Grupa/Eurovia, sadarbības partnerim Magnetic Latvia, oficiālajai auto nomai Sixt, kā arī atbalstītājiem Fristads, Liepājas Olimpiskais Centrs, Liepājas Speciālā Ekonomiskā Zona un Canon Biznesa Centrs Liepāja. Informatīvo atbalstu nodrošina ziņu portāls DELFI un mediju partneri MVP, Sporta Avīze, Talsu Vēstis un Kurzemes Radio. Paldies par ieguldījumu visiem Rally Liepāja draugiem: MB Grupa, Törley, Sportland, SignTech, FN Serviss, Jānis Pūce, Red Bull, Flora, Lofbergs, EL Networks, un Baltic Taxi. Rally Liepāja palīdz īstenot Dienvidkurzemes novads un Latvijas Automobiļu federācija.

 

Hayden Paddon / John Kennard // ©Paddon Rallysport

 

Hayden Paddon / John Kennard // ©Paddon Rallysport

 

Hayden Paddon / John Kennard // ©Paddon Rallysport

 

Hayden Paddon / John Kennard // ©Paddon Rallysport

 

Hayden Paddon / John Kennard // ©Paddon Rallysport

 

Hayden Paddon / John Kennard // ©Paddon Rallysport

 

Hayden Paddon / John Kennard // ©Paddon Rallysport

 

RA EVENTS ir noslēdzis 20.07.2021. līgumu Nr. SKV-TL-2021/15 ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru par atbalsta saņemšanu pasākuma “Starptautiskās konkurētspējas veicināšana” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds.